Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Služby občanům > Neziskovky

Druhý bazar kabelek - ženy strávily v muzeu opět příjemné odpoledne

Redakce / 16.04.2018, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Neoficiální Spolek dvorských holek připravil na sobotu 14. dubna 2. ročník Bazar kabelek, a to opět v sálu Špýcharu městského muzea ve Dvoře Králové. Díky pěknému počasí byl nově k posezení využíván i prostor nádvoří muzea, kde si ženy mohly po výběru kabelky v klidu popovídat a pochutnat na připraveném občerstvení.

FOTOGALERIE - Bazar kabelek jaro 2018

Již během týdne před akcí přijaly v muzeu přes 100 kabelek, které doplnila další stovka kusů v den konání akce. A více než polovina z nich našla v sobotu nové majitelky

Důležitou součástí akce byly přednášky, kdy si přítomné dámy vyslechly rady a zkušenosti na téma bolestí zad od primářky trutnovské nemocnice MUDr. Silvie Šidákové, doporučení odborné nutriční terapeutky Mgr. Blanky Kloudové a metodiku líčení pod vedením Evy Větvičkové. V sále nechyběla ani tvořivá dílnička, kde pod taktovkou Věrky Liškové vznikaly drobné brože. 

Podívejte se na videoreportáž:

Novinkou akce byla proměna vybraných 3 žen v podání studentek SŠIS oboru kadeřnice a kosmetička - vizážistka. Součástí proměny, u které asistovala Simona Kittnarová, bylo líčení, úprava vlasů na sucho a případně doporučení barevných odstínů oblečení. Ačkoliv na výzvy do proměny na internetu nikdo nereagoval, na místě byla brzy fronta zájemkyň. Všechny neuspokojené ženy však mají možnost si podobnou proměnou projít přímo v budově SŠIS, kde se dané obory vyučují a studentky jsou zde se svou mistrovou připraveny ženám poradit a proměnu realizovat.

Atmosféru dne obohatila již tradičně květinová výzdoba, kterou připravovaly z živých a v letošním jaře těžko dostupných květin samy organizátorky. Občerstvení letos duhově probarvily duhové špízy z ovoce a také raw dort, švestkový koláč, muffiny či několik druhů slaných pamlsků k vínu. Náročné, více než čtyřhodinové odpoledne všechny ženy vydržely až do konce i díky výborné kávě od Petry Hrubé ze Sluníčka. 

Pokud máte nápad, co by se  mohlo jiného místo kabalek v tomto dámském odpoledni prodávat formou bazaru, napište nám to na spolekdkholek@gmail.com. Těšíme se na další ročník i vaše nápady! 

A druhé video - více o proměně :-)

Věnované neprodané kabelky budou dále darovány do obchodu Farní charity Dvůr Králové. Výtěžek z prodaných kabelek v muzeu bude použit na další akce spolku. 

Děkujeme všem za podporu a spolupráci včetně žen, které pro nás napekly chutné občerstvení, stejně jako pracovnicím muzea za pomoc s přijímáním kabelek. Velkou podporu nejen vzdělávací, ale také finanční, nám poskytla Evropská kontaktní skupina, která ve spolupráci s městem Dvůr Králové nad Labem zde v rámci projektu „Cesta za sebedůvěrou“ nabízela od září 2016 kurzy osobního rozvoje a podpory svépomocných aktivit určených speciálně ženám. Součástí byla také podpora aktivního zapojení účastnic do společenského života, kterou jsme využily.

Kateřina Sekyrková
za organizátorky

Další články Spolek pro Dvorek

Související články
Bazar kabelek - 14. dubna 2018 od 13 hod.
SŠIS spolupracuje s Domovem sv. Josefa v Žirči
Bazar kabelek a knih (30. března 2019 od 13 do 17 hod.)
Kabelky se na gymnáziu plnily knihami, v tělocvičně zaznělo tango
Komunikační dovednosti trochu jinak aneb Jak nebýt šakalem (18. ledna 2020)
Vaše komentáře

Přečteno 698x