Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Co se děje > společenské akce

Bazar kabelek a knih (30. března 2019 od 13 do 17 hod.)

Redakce / 28.02.2019, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Dámy, letos se opět můžete těšit na oblíbený bazar kabelek, který je nově doplněn o bazar knih. Další novinkou je přesun akce do prostor královédvorského gymnázia kvůli potřebě většího prostoru pro knížky.

Bazar kabelek 

Pravidla příjmu kabelek zůstala stejná jako v předešlých letech, kdy je možné kabelky nosit od 26. do 29. března 2019 v otevírací dobu na pokladnu městského muzea ve Dvoře Králové nebo až v den konání akce od 12:30 do 13:30 hod. přímo do budovy gymnázia.
Kabelky můžete darovat, kdy cenu určují organizátorky, nebo si stanovit samy jejich cenu a neprodané kousky si po ukončení bazaru opět vyzvednout. Formulář pro prodej si můžete samy doma předvyplnit.
Pravidla příjmu kabelek do bazaru 2019
Kabelky do bazaru přijímáme v městském muzeu od 26. do 29. března 2019 v pracovní době (9–12 a 13–16 hod.) 
nebo v sobotu 30. března od 12:30 do 13:30 hod. přímo na akci v tělocvičně gymnázia. 
• Přijímáme jen kabelky čisté a nepoškozené, a to jen od soukromých osob. 
• Cenu si stanovuje sám prodávající a stvrdí ji na příslušném formuláři svým podpisem. Peníze z prodeje darované kabelky budou použity na úhradu nákladů celé akce. 
• Poplatek z každého prodaného kusu: prodejní cena kabelky do 100 Kč – poplatek 10 Kč, cena do 200 Kč – poplatek 20 Kč, cena do 300 Kč – poplatek 30 Kč atd. 
• Peníze za prodané zboží vyplácíme po ukončení bazaru v sobotu 30. března 2019 do 18 hod. a dále od 1. do 5. dubna 2019 v pracovní době na pokladně muzea (viz výše). 
• Nevyzvednuté kabelky i peníze propadnou organizátorům. 
Peníze budou použity na úhradu nákladů akce a zbylé kabelky budou darovány SŠIS na účely módních přehlídek žákyň. 

Bazar knih

U bazaru knih jsou pravidla jiná: 
Pravidla příjmu knih do bazaru
Knihy do bazaru můžete buď věnovat nebo si je tam sami prodat.
VLASTNÍ PRODEJ: 
V budově gymnázia bude připraveno několik prodejních míst (stoly a židle), kde si sami můžete prodat vaše knihy (včetně autorských). Cena prodejního místa je 50 Kč. Prosíme o rezervaci místa do 29. března 2019 na spolekdkholek@gmail.com. Po potvrzení rezervace obdržíte další informace.

KNIHY DAREM: 
Knihy, které chcete do bazaru věnovat zdarma, přijímáme pouze v den akce od 12:30 do 13:30 v budově gymnázia. Prosíme, přivezte knihy v papírových krabicích a vyrovnané hřbetem nahoru tak, aby byly pro ostatní návštěvníky tituly knih snadno čitelné.
Zachovalé a čisté knihy, které na akci darujete, si budou moci návštěvníci odnést za dobrovolný příspěvek.

Nerozebrané knihy obohatí knihovny v různých pečovatelských zařízeních a poslouží ke vzniku první dvorské knihobudky.

Knihy dále nevyužitelné nebo ve špatném stavu budou odvezeny do sběrného dvora. Získané peníze budou použity na financování knihobudky a vzdělávacích akcí.
zájemce si může pronajmout místo na prodej jakýchkoliv svých knih za 50 Kč přímo na akci a prodávat si je sám - k dispozici mu bude stůl a židle (více info v boxu vedle->). Pokud knihy chcete darovat, přineste je na bazar knih mezi 12:30 a 13:30 hod., nejlépe v papírové krabici, hřbetem nahoru. Takto darované knihy budou volně k dispozici návštěvníkům akce, stejně jako zástupcům dalších neziskových organizací. 
Dojde tak k doplnění knihoven školních institucí, ale např. i v Domovech důchodců a dětských domovech. Výtěžek z prodeje knih bude tvořit základ pro vznik první knihobudky ve Dvoře Králové n. L., která bude na akci pokřtěna.

První jarní vítr ve vaší knihovně tak pomůže nejen vám, ale i dalším čtenářům. Nebráníme se ani příjmu knih, které již dosloužily a přitom již překáží ve vaší knihovně - takové knihy a časopisy budou na konci akce odvezeny do sběru a peníze za “papír” budou použity na zmíněnou knihobudku.

Občerstvení


Součástí akce je tradičně výborné domácí občerstvení včetně dobré kávy a dalších nápojů. Pokud nám máte chuť s přípravou občerstvení nebo prostor pomoci, ozvěte se na tel. 602 308 878 nebo napište do facebookové skupiny Spolek dvorských holek.

Doprovodný program


V doprovodném programu se letos návštěvnice seznámí s tangem, zhlédnou prezentaci o tom, jak vzniká kniha, proběhne autogramiáda autorky několika bestsellerů - Kateřiny Dubské - a také loni velmi žádáná proměna, která vznikla ve spolupráci se SŠIS.
Připravujeme pro vás také zajímavou tombolu a další překvapení :-)

Budeme rády, pokud budou mít chuť se na akci prezentovat místní regionální výrobci. Pokud mezi ně patříte, ozvěte se nám!

Výnos z prodeje kabelek, občerstvení a prodeje knih bude použit na úhradu nákladů akce, vzdělávání žen v regionu a novou knihobudku.
Kabelky, které budou darovány a neprodají se, letos věnujeme místní střední škole (SŠIS), která v rámci svých aktivit pořádá dobové módní přehlídky a kabelky uvítá. 

Postupně vás o programu a všem, co se kolem akce bude dít, budeme informovat na holky.kralovedvorsko.cz nebo na fcb profilu Spolek dvorských holek

Budeme rádi, pokud budete o akci informovat své kamarádky a společně si přijdete sobotní odpoledne užít. Těšíme se na vás!

Kateřina Sekyrková 
za organizátorky

Další články Spolek pro Dvorek

Související články
Bazar kabelek - jedna velká dámská jízda
Druhý bazar kabelek - ženy strávily v muzeu opět příjemné odpoledne
Lekce tanga zdarma na Bazaru kabelek a knih (30. března 2019)
Autorka bestsellerů Kateřina Dubská bude hostem Bazaru kabelek a knih
Akce na poslední březnový víkend 29. - 31. 3. 2019
Podmínky příjmu a prodeje kabelek a knih na Bazaru kabelek 2019
První knihobudka ve Dvoře Králové nad Labem již slouží veřejnosti
Bazar knih a deskových her (9. listopadu 2019)
Komunikační dovednosti trochu jinak aneb Jak nebýt šakalem (18. ledna 2020)
Vaše komentáře

Přečteno 4456x