Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Služby občanům > Neziskovky

Nejtěžší na vydávání vlastní knihy je, že v ní máte kus svého srdce, shodli se autoři z Královédvorska na Bazaru knih

Redakce / 29.03.2022, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Velmi zajímavou besedu zažili návštěvníci sobotního Bazaru knih a deskových her, kteří měli možnost si poslechnout osobní zkušenosti 10 místních autorů knih s vydáním svých literárních děl.

FOTOGALERIE - Bazar knih jaro 2022

Autoři knih různých žánrů přijali pozvání na besedu, kterou moderoval v sále vytvořeném z tělocvičny královédvorského gymnázia PhDr. Ivo Rejchrt, učitel češtiny a dějepisu. 

Velmi různorodé byly mezi pozvanými způsoby vydání knihy, ale také důvod a proces jejího vzniku. Někteří autoři knih, mezi kterými byli i žáci gymnázia, přišli na akci i se svým nakladatelem nebo marketingovým manažerem, přítomné byly i ředitelky místní knihovny a muzea, které rovněž vydávají publikace. Po skončení moderované besedy, která během 90 minut znamenala zodpovězení 4 zásadních otázek všemi autory, většina z pozvaných dále mezi sebou probírala jednotlivé kroky finální úpravy textu, procesu sazby, nástroje podpory prodeje nebo růst nákladů na tisk v posledním roce. Těší nás, že právě tato akce jim umožnila se navzájem poznat osobně. Věříme že do budoucna tak i díky tomuto setkání vznikne další zajímavá spolupráce. Vzhledem k zajímavým titulům, které vydali, byli někteří z nich pozváni na besedu přímo do výuky hodin dějepisu na královédvorském gymnáziu. 

V sále byl však po celou dobu přítomen ještě jeden autor: Václav Dvořák, který do Dvora Králové přijel z Liberce, aby zde po obědě přiblížil malým i velkým čtenářům svoje knihy ve stylu fantasy. Z obou svých knih přečetl ukázky, aby všichni měli možnost nahlédnout do vesmírného děje jeho knih. O kvalitě jeho titulů mluví nejen počet prodaných výtisků, ale také ocenění samotné knihy (výběr v Nejlepší knihy dětem) i ilustrace (Zlatá stuha). Rozhovor s autorem knih pro větší děti je možné si přečíst zde.

Celá akce se konala na královédvorském gymnáziu v sobotu 26. března od 9 do 14 hodin a navštívilo ji více než 300 lidí. Na organizaci se podíleli sami žáci a učitelé gymnázia, kteří si připravili nejen bohatý doprovodný program, ale také občerstvení. Výtěžek z této akce bude použitý pro podporu jejich nových spolužáků z Ukrajiny. 

Celou akci již roky zaštiťuje svými zkušenostmi Spolek pro Dvorek.

Kateřina Sekyrková

Spolek pro Dvorek

Další články Spolek pro Dvorek

 
Vaše komentáře

Přečteno 1198x