Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Turistika > koupaliště

Nové koupaliště v Hostinném je ideální pro rodiny s dětmi

Redakce / 14.08.2021, Hostinné - Vrchlabsko a Jilemnicko
Jako místo odpočinku definuje město nové koupaliště, které je umístěno v centru vedle dalších sportovišť a zároveň v sousedství mlýnského náhonu a samotného Labe. Snadno se sem dostanete i po cyklostezce.

Hostinné má 4500 obyvatel a nový areál zcela dostačuje potřebám města: 3 bazény jsou určeny pro širokou škálu návštěvníků: od nejmenších dětí s rodiči, po větší až seniory a pohybově hendikepované. Pro všechny je tu něco. A veškeré zázemí je bezbariérové. 


Bazény

I když z původní 50metrového se stal bazén 25metrový s pouze 3 plaveckými dráhami, tak zejména děti (vzrůstem i chováním) si rozhodně polepšily. Trojskluzavka v části největšího bazénu v slouží dětem (nad 10 let) i dospělým a doplňuje ji v této části bazénu skákací rotunda, chrliče a masážní lůžka s tryskami. 

Menším dětem jsou určeny další dva bazény, ve kterých je vždy umístěna další klouzačka. Navíc nejmenší brouzdaliště kruhového tvaru, které se svažuje do hloubky směrem ke středu, je vyhřívané až na 28 °C a zejména večer (bez malých dětí) tak slouží jako ohřívací místo i pro dospělé. 

Všechny bazény jsou potažené světlemodrou fólií, jak ji známe například z plaveckého bazénu ve Dvoře Králové. 

Odpočívat mohou návštěvníci nejen ve vodě, ale také na okolní udržované (nové) trávě nebo dřevěných lehátkách umístěných na dlaždicích v blízkosti bazénů. Doplňují je i na míru vyrobené lavičky ve tvaru vln či půlkruhů. 

Zázemí

Šatny v hlavní přízemní budově jsou společné pro pány i dámy, velké kabinky umožňují zejména rodinám společné zázemí. Převléknout se však jednotlivec může i v samostatně stojící kabince na rozlehlé travnaté ploše.

Záchody a sprchy vedle šaten jsou udržovány čisté po celý den, mají dostatečně odkladové plochy a voda zde teče teplá. 

Občerstvení zde obstarává bistro, které nabízí jídlo a pití i lidem mimo areál. V nabídce je pizza, saláty, polévka a klasické hotovky jako párek v rohlíku či smažák a krokety. Nechybí samozřejmě ani točená zmrzlina. Platba probíhá bezhotovostně pomocí předplacených náramků s čipem. Kredit lze nabít na pokladně koupaliště či bistra. Nápoje jsou podávány ve vratných kelímcích. Kelímky i náramek jsou zálohovány částkou vždy 50 Kč. Je velká úleva nenosit pořád sebou po areálu drobné! Někoho možná zachrání od hladu i lázeňské oplatky s obrázkem místních obrů, které se dají koupit na pokladně areálu.

V areálu samozřejmě nechybí dětské hřiště s houpajícími dřevěnými prvky pro malé i větší děti, velkou prolézačkou či dálkovým telefonem. Dopadová plocha je tvořena drobnými oblázky. Sportoviště zatím chybí, ale počítá se v budoucnu s dalším rozvojem areálu. 

Do areálu není sice možné si vzít kolo, ovšem odkládací místo na kolo je pod kontrolou nejen pokladních, ale také kamery, stejně jako celé koupaliště. 

Otevírací doba

červen 11:00 - 19:00

červenec 10:00 - 20:00

srpen 10:00 - 19:00 

v případě nepříznivého počasí jsou však možné změny otevírací doby. 

Vstupné 

80 Kč pro dospělého, 50 Kč pro děti do 15 let a studenty do 26 let
Od 16 hod je vstupné zlevněné na 50 Kč / 30 Kč. 

Počítejte se zálohou na čipové hodinky ve výši 50 Kč.

Adresa: Koupaliště Hostinné

Lidická 105
543 71 Hostinné

Kontakt: tel.: 607 025 327

FOTOGALERIE - Nové koupaliště v Hostinném

Související články
Možnosti koupání v regionu v roce 2021
Trutnovské koupaliště je pro děti rájem, stále přibývají atrakce
Babí léto vybízí stále k plavání venku. Víme, kde mají otevřeno
Koupaliště v Trutnově v roce 2022 nezvýšilo vstupné, nabízí novinku - teqball
Možnosti koupání v regionu v roce 2022
Koupaliště v Trutnově: vyhřívaný bazén pro děti i dospělé
Vaše komentáře

Přečteno 1865x