Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Turistika > koupaliště

Koupaliště i kryté bazény se otevírají, Tyršovo koupaliště v pátek 4. června

Redakce / 1.06.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Od pondělí 31. května se mohou téměř po půl roce po celé republice otevřít kryté bazény, sauny či wellness centra. Vzhledem k letní sezoně přicházejí na řadu i koupaliště. Dobrou zprávou je, že nikdo zatím nehlásí zdražení vstupného.

Tyršovo koupaliště

Na webu technických služeb je uvedeno, že otevření Tyršova koupaliště se chystá na pátek 4. června 2021. V ten den bude zahájen i prodej permanentek a pronájem kabinek. Ceny se oproti loňskému roku nezměnily, zároveň však letos nebyla v prvorepublikovém areálu provedena žádná větší investice. Původně bylo v rozpočtu města na tento rok pro koupaliště vyhrazeno přes 30 mil. Kč na rekonstrukci rekreačního bazénu (umístění nerezové vany), nakonec se vedení rozhodlo z tohoto úmyslu ustoupit. Na květnovém setkání zastupitelů a vedení na Tyršově koupališti byl k překvapení většiny přítomných představen však stejný projekt. 
Voda měla dnes ráno (1. června 2021) 15 °C, vzduch 11°C. Voda ve zdejších bazénech není vyhřívaná a ačkoliv se má již počasí tento týden umoudřit a opustit aprílový mód, na vyhřátí vody nad 20 °C si ještě pár dnů počkáme.

Koupaliště Dachova

Oblíbené odpočinkové místo v Hořicích je otevřeno od 1. června 2021. Voda zde také není vyhřívaná - kamenný podklad koupaliště je napouštěn přítokem z okolního zalesněného svahu.

Trutnov

V Trutnově, které má koupaliště i krytý bazén, se v pondělí 31. května otevřelo jen letní koupaliště, kde je vyhřívaná voda na 24°C. 
Krytý bazén zde neotevřou z ekonomických i personálních důvodů.  "Pro znovu otevření krytého bazénu je zapotřebí minimálně desetidenní příprava. Vzhledem k neustálým změnám vládních nařízení jsme do poslední chvíle nevěděli, kdy a za jakých podmínek můžeme otevřít. Navíc v červnu, kdy na konci měsíce sezóna krytého bazénu končí, je jeho návštěvnost vzhledem k venkovnímu počasí již minimální," je uvedeno na webu správce trutnovských sportovišť. Trutnováci však mohou již od pondělí plavat ve vyhřívané vodě. Krytý bazén v Trutnově bude znovu pro širokou veřejnost otevřen nejpozději od 1. 9. 2021.

Jaroměř

Provoz se na jaroměřském koupališti, kde mají také vyhřívanou vodu, zahájí v sobotu 5. června. Podrobnosti zde. 

Hradec - Flošna

Letní koupaliště Flošna, kvůli nepřízni počasí, zůstane zatím zavřené. Wellness studio Flošna má běžnou otevírací dobu , navštívit můžete i Sauna & SPA zónu v Městských lázních. 

Návštěvníci zatím nebudou moci navštívit aquacentrum. Plavecký 50m bazén je otevřen veřejnosti ve všední dny od 6 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 19 hodin. Procházení mezi bazénem a aquacentrum zatím nebude možné. Slunná loučka vedle plaveckého bazénu je otevřena již od 12. května, i když počasí opalování zatím příliš nepřeje. Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že ceny vstupného do obou areálů zůstaly ve stejné výši jako v roce 2020.


Kryté bazény

Krytý bazén v Hořicích bude otevřen od soboty 5. června 2021. Provoz saun je již však pro veřejnost spuštěn. "Pro otevření bazénu je nutné splnění hygienických podmínek daných platnou Vyhláškou, zejména odběr a vyhovující výsledky vzorků bazénové vody. Většina bazénů se připravovala na avizovaný termín otevření 14. 6. 2021 a k tomu datu směřovala průběh přípravných prací v souladu s optimální ekonomikou uzavřeného provozu," je vysvětleno až víkendové otevření bazénu na webu města Hořice. 

V Nové Pace mají vše otevřené a hlavně i vyhřívané již od pondělí 31. května 2021. Nu, závidíme!

Aktuální epidemiologická opatření

Od 31. května 2021: 

Vstup do bazénů, saun, wellness nebo solných jeskyní je podmíněn odborně provedeným negativním PCR nebo antigenním testem na koronavirus, ne starším než sedm dní, resp. 72 hodin. Platný bude také certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech. V bazénech a koupalištích bude podle Vojtěcha nutná ochrana dýchacích cest jen při vstupu nebo v odpočinkových zónách, nikoliv ve vodě.

(Certifikovaná odběrová místa v regionu jsou uvedena zde)

provoz a používání umělých koupališť (plavecký bazén, koupelový bazén, bazén pro kojence a batolata, brouzdaliště)

  1. i)  provozovatel neumožní přítomnost více návštěvníků než je 1 osoba na 15 m2 vodní plochy a odpočinkové plochy v její bezprostřední blízkosti,
  2. ii)  provozovatel zajistí ve vnitřním prostoru maximální možnou cirkulaci vzduchu sčerstvě nasáváným venkovním vzduchem (přirozené větrání nebo vzduchotechnika ) bez recirkulace vzduchu,
  3. iii)  provozovatel aktivně brání ve vnitřních prostorech shromažďování osob ve vzájemné vzdálenosti menší než 2 metry, včetně čekací zóny provozovny,
  4. iv)  návštěvníci jsou povinni udržovat rozestupy alespoň 2 metry ve společných

v) osoby ve vnitřních prostorech umělých koupališť nemusí používat ochranný prostředek dýchacích cest s výjimkou vstupních hal, komunikačních chodeb, šaten, převlékáren, klidových zón a odpočíváren, kde bude k ochraně dýchacích cest (nos, ústa) použit respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky apožadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem, s výjimkami pro tento typ prostředku stanovenými mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, které upravuje povinnost užití ochranného prostředku dýchacích cest,

prostorech koupališť, mimo koupací plochy, a to nejde-li o osoby ze společné domácnosti; s tím, že všechny přítomné osoby nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 a prokážou, s výjimkou dětí do 6 let věku, že splňují podmínky stanovené v bodu I/17;

Kateřina Sekyrková

Foto: M. Baše

Související články
Děti na otevřená koupaliště samy nechodí: ve škole se sice testují, ale do bazénu to nestačí
Koupaliště v Jaroměři se otevírá 5. června 2021. Zatím bez klouzačky
Vaše komentáře

Přečteno 1608x