Spolek pro Dvorek > Služby občanům > Hasiči

Nemravné vosy si vybudovaly nové hnízdo na vyloženě nevhodném místě

Redakce / 18.06.2022
V pátek v dopoledních hodinách vyjela hlídka Městské policie Hořice na základě oznámení o nebezpečném vosím hnízdě. Kde se vosí hnízdo nacházelo a proč nebylo na první pohled vidět se dozvíte v článku.

FOTOGALERIE - Nemravné vosy si vybudovaly nové hnízdo na vyloženě nevhodném místě

V pátek v dopoledních hodinách obdržela hlídka Městské policie Hořice oznámení o nebezpečném vosím hnízdě u Sochy Karla Havlíčka Borovského. Socha z roku 1929 je kulturní pámátkou a zaujímá své místo v zeleném parčíku v ulici Jablonského, tedy přímo před Základní školou na Habru.

Na základě oznámení hlídka vyjela situaci prověřit, nicméně hnízdo nebylo na první pohled zcela zřetelné (viz fotografie). Na místě se policie rozhodla zavolat na pomoc také profesionální hasiče.
Některé děti ze základní školy jsou totiž alergické a při bodnutí hmyzem by jim mohla hrozit vážná alergická reakce. Ve vážných případech může dojít až k ohrožení života.

Zdroj: Stanislav Nosek, velitel Městské Policie Hořice www.horice.org

Vaše komentáře