Vyhledej
Novinky emailem
Spolek pro Dvorek > Podnikání

Průmyslová zóna už má kupce jistého, vyhrál Karsit

anonymně / 25.05.2016, Dvůr Králové nad Labem
Radnice začala pracovat na prodeji průmyslové zóny Zboží jaroměřské společnosti Karsit Automotive, která nabídla městu nejlepší podmínky. Zájem o zónu projevily i místní společnosti Juta a Inzat, s nimi chce radnice jednat o alternativní nabídce ploch pro uskutečnění jejich záměrů.

Rozhodnutí v pondělí oznámil starosta Jan Jarolím (ANO). Zóna Zboží má téměř 12 hektarů a radnice se snaží prodat pozemky v ní přes deset let.

Jednání o prodeji zóny před časem rozhýbala právě společnost Karsit, která o pozemky v zóně projevila zájem pro výstavbu své nové továrny pro lisování autodílů. Radnice v reakci na to 20. dubna schválila záměr prodeje celé zóny. Nabídky městu v době vyvěšení záměru na úřední desce podaly Karsit a Inzat. Později ji doručila i největší česká textilka Juta.

Městská rada po posouzení nabídek minulý týden rozhodla, že město bude pracovat na smlouvě o smlouvě budoucí pro prodej pozemků se společností Karsit. „Nabídka Karsitu na rozdíl od dalších dvou zájemců obsahovala podrobný rozbor podnikatelského záměru s přínosy pro město a řešila všechny aspekty," uvedl Jarolím. Zastupitelstvo by se prodejem mohlo zabývat v červnu.

S firmou Inzat, která působí v oboru prodeje automobilů a železářského a elektro zboží, a s textilkou Juta by měl starosta jednat o alternativní nabídce ploch. „Nechceme přijít o žádného investora," řekl starosta. Například u Inzatu, který měl zájem o zhruba hektar pozemků, radnice nevylučuje, že by mohl svůj záměr realizovat v dosud prázdné zóně Sylvárov. Juta měla podle starosty představu, že by do zóny Zboží přestěhovala závod 03, který leží u Labe nedaleko městského centra a v roce 2000 ho vážně poškodila povodeň.

Případná továrna Karsitu by podle dřívějšího Jarolímova vyjádření mohla nabídnout asi 300 pracovních míst, investice by mohla činit přes tři miliardy korun. Karsit má podle starosty zájem o celou zónu.

Loni v prosinci Karsit v Jaroměři v rámci rozšiřování výroby otevřel novou lisovnu, v níž zaměstnal 135 lidí. Karsit Group, jejímž majitelem je průmyslník František Řípa, čeká letos tržby přes tři miliardy korun. Automobilová divize má záměr dostat se s tržbami asi na 2,6 miliardy korun. Při prosincovém otevření lisovny podnik záměr stavby nové továrny potvrdil a uvedl, že do tří čtyř let by díky dalšímu rozšíření výroby měla automobilová divize dosáhnout výkonu na úrovni pěti miliard korun.

Hlavním odběratelem Karsitu je koncern Volkswagen. Například pro Škodu Auto v Jaroměři vyrábějí díly karoserií, jako jsou dveře, blatníky či kapoty.

Zdroj: krkonossky.denik.cz

Související články
Sbírka mezi zaměstnanci JUTA, a.s, vynesla letos místním neziskovkám 110 tisíc Kč
Zastupitelé Dvora Králové se jednomyslně shodli na zájmu prodat průmyslovou zónu Zboží
O královédvorskou průmyslovou zónu "na kopečku" projevily zájem hned dva subjekty
Známe záměr a termíny výstavby výrobní haly firmy KARSIT v průmyslové zóně Zboží ve Dvoře Králové nad Labem
Smlouva s Karsitem je podepsána
Vážné problémy při schvalování stavby továrny Karsit ve Dvoře Králové n. L.
Setkání ředitele Juty Jiřího Hlavatého s občany - zvukový záznam
Dnes firma KARSIT představí návrhy využití území na novou čtvrť ve Dvoře Králové nad Labem - potřebujeme ji?
Vaše komentáře
autoborec, 16.06.2016 01:02, Reagovat
Průmyslová zóna potřebuje lidi a ten borec s brýlemi jich zaměstná přesně 318,jak na to přišel? Takovou snůšku keců od politika, jak říká stávající garnitury, jsem už dlouho neslyšel. To nemáte v Karsitu lepší borce na prezentace. Neumí ani používat potřebnou techniku a mluví jak prvňáci...Byla to ostuda. Chci vidět těch 318 lidí....
alternativni pozemkyxc, 27.05.2016 10:00, Reagovat
To je zajímavé. Alternativní pozemky budou bez výběrového řízení ? A co když se Karsit naštve, že tito dva mají lepší podmínky a odstoupí z Lužanek ? Neměla být Juta vyloučena, když podala navrh pozdě ?
Re: alternativni pozemky, 28.05.2016 23:23, Reagovat
Karsit,Juta nebo Inzat všichni jsou to OTROKÁŘI a jakákoliv další jejich pobočka je v tomto městě naprosto zbytečná a k ničemu!!!! Tyto firmy koupěschopnost Dvoráků nezvýší!!!! Všechny firmy které se sem chtěli dostat zlikvidovalo "sdružení" Tiba Juta Carla a dnes se sem již nikomu solidnímu nechce. Já bych počkal až bude dokončena dálnice na Polsko s EXITem na Dvůr a pak bych teprve pozemky nabídnul (tedy pokud ta dálnice někdy bude).Když už to vydrželo více jak 25 let tak to teď "Babišovo ANO" nemusí tak hrotit. Nezaměstnanost ve Dvoře je malá nikoliv velká a opravdu LISOVNA NENÍ TO PRAVÉ OŘECHOVÉ!!!
Prachy26.05.2016 20:21, Reagovat
Vše je zas jen o prachách. Řípa lidem zas nic nezaplatí, jen si namastí kapsy a bude dál skupovat pozemky až za Zvičinu.
Lidem dává běžně kolem 10k až 12čistéh jako dělníkům. Honí lidi jako by tam dělali za 100 měsíčně...to jak se to tam montuje se ani nikde nesmí říkat, jinak by si utrhli ostudu. Nikdo tam dlouho nevydrží..hlavně, že si namastí kapsu ještě víc levnými otroky a krajina je mu fuk. Hlavně aktuální zisk a co bude pak je už každýmu buřt. Kéž by byl už ten konec světa a svět se zbavil těhle parazitů. Planeta si zaslouží víc, než takový kobylky.
krajina?xc, 26.05.2016 16:22, Reagovat
Ano, luka byla kdysi krásná. Byli jste se nekdy podivat, co s nimi udělal "psí útulek"? Vy krajináři, udelejte si jednou eckurzi tam a uvidite. - Já už se vidím, jak radostně relaxuji u silnice, přivádějící dopravu do Dvora. Chcete udělat někde klidnou zonu, pak je tu treba bývalá Elišákova cihelna ...
KrajinaGaia, 26.05.2016 13:52, Reagovat
Je velice smutné, že se opět upřednostňuje průmysl před krajinou. Před pár lety proběhla informace, že bylo na tomto, a přilehlém území, navržené arboretum, kam by si mohli lidé chodit odpočinout od stresu a ruchu města a pokochat se krásnou přírodou. Kam tento návrh zapadl?
Postavení továrny bude mít neblahý vliv na celá Hrubá luka, což je krásná lužní krajina s bohatou vegetací a faunou.
Možná by si měli zástupci našeho města někdy udělat procházku do těchto míst a představit si ten boží klid, zpěv ptáků, bzukot včel, hopsání zajíců a srnek, kodrcání bažantů, kvetoucí stromy a luční kvítí v pozadí s hlučnou a smradlavou továrnou.
zónaxc, 26.05.2016 09:45, Reagovat
Je to docela zajímavé. Proč se Juta probudila až teď, když projevil zájem někdo jiný?
Re: zóna, 26.05.2016 10:02, Reagovat
tomu se říká konkurenční prostředí - do té doby do toho nebyla tlačena vnějšími podmínkami.. :-) Já to říkám pořád, konkurence všem jen prospívá.. ovšem... zdravá konkurence, bez dotací...

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3532x
 
Hodnocení článku: