Vyhledej
Novinky emailem
Spolek pro Dvorek > Názory/fotky/videa > Jan Bém

Kde je zakopaný pes? Lakovna nové továrny Karsit ve Zboží

Redakce / 18.06.2017, Dvůr Králové nad Labem
Několika občany našeho města jsem byl upozorněný na televizní reportáž našeho regionu na ČT 1 dne 12.6.2017 v 18 hod. týkající se průmyslové zóny Zboží. Trochu mě ta reportáž zaskočila a tak se jako zastupitel a občan našeho města ptám: "Kde se stala chyba?"

V minulém roce, když zastupitelé projednávali prodej pozemků průmyslové zóny Zboží firmě Karsit na vybudování výrobního závodu, byl spolu s předloženou finanční nabídkou představen i Podnikatelský investiční záměr tohoto závodu. Popisuje celý výrobní proces kovových dílů pro automobilový průmysl. Předposlední operací celého popsaného výrobního procesu je lakování vyrobených dílů s následným jejich balením a expedicí konečným zákazníkům. V zaslaném oznámení záměru „Výstavba nového strojírenského závodu na výrobu kovových dílů pro automobilový průmysl v průmyslové zóně Zboží“ Krajskému úřadu odboru životního prostředí je změna. Z celého výrobního procesu je vypuštěna lakovna. Z pohledu posuzování zákona o posuzování vlivů na životní prostředí ( EIA) je to „problematický“ provoz. Je to jen změna v podnikatelském záměru, anebo spíše účelový krok? A jestli je to změna záměru, o kolik se sníží počet deklarovaných 300 pracovních míst?

Díky původně předloženému investičnímu záměru, který obsahoval zmíněný provoz lakovny, je oprávněná obava některých obyvatel, že se lakovna dříve či později stejně postaví. Protože není jasné, jak a kde se lakování dílů bude provádět. Jak se to projeví na zvýšené dopravě těchto dílů k lakování mimo areál závodu? Spíše mně to připadá jako záměr, lakovnu v této fázi řízení k získání stavebního povolení vynechat (z důvodu časové tísně k získání kladného stanoviska EIA). A v rámci stavby lakovnu zařadit do výstavby jako tzv. změnu stavby před dokončením. Což by nebylo nejen pro obyvatele z blízkého okolí budoucího závodu moc korektní jednání.

Určitě jsme všichni pro rozšíření pracovní nabídky v našem městě, ale mělo by se postupovat korektně. Čas nám ukáže, v čem byl ten „zakopaný pes“ a jestli všichni zúčastnění v televizní reportáži říkali pravdu.

Jan Bém zastupitel (ODS)

Související články
Známe záměr a termíny výstavby výrobní haly firmy KARSIT v průmyslové zóně Zboží ve Dvoře Králové nad Labem
Proč se smlouva s Karsitem podepisovala 2x? Nejen o tom jednalo zastupitelstvo Dvora Králové nad Labem
Vážné problémy při schvalování stavby továrny Karsit ve Dvoře Králové n. L.
Bude nebo nebude v novém Karsitu lakovna? Zeptali jsme se odpovědného ředitele Jana Kříže
Karsit mění plány. Ve Dvoře nebude lakovna, ta se rozšíří a zmodernizuje v Jaroměři
Dnes firma KARSIT představí návrhy využití území na novou čtvrť ve Dvoře Králové nad Labem - potřebujeme ji?
Vaše komentáře
Jenda chyba za druhouobčan, 20.06.2017 10:10, Reagovat
Z jednání zastupitelstva a z článku zde na webu Kralovedvorsko.cz je jasné, že chvályhodnou snahu Karsitu o vybudování svého výrobního závodu ve Dvoře Králové nad Labem od samého začátku brzdí nekompetentní vedení města: 1. Nevýhodná smlouva, 2. Starostou podepsaná jiná smlouva, než schválená zastupitelstvem, 3. Šachování s pozemky, 4. Střet zájmů Kříže, 5. Blafování s lakovnou. Co bude ještě následovat?
Re: Jenda chyba za druhou21.06.2017 22:48, Reagovat
zastupitel nemá jméno ???
Re: Jenda chyba za druhou21.06.2017 22:50, Reagovat
pardon, přehlédl jsem jméno
Re: Jenda chyba za druhouJosef, 30.06.2017 01:02, Reagovat
Co se divíte, vedení města je ANO ... už aby byly volby ...

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2009x
 
Hodnocení článku: