Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Názory/fotky/videa > Jan Holan

On-line charitativní adventní koncerty 2020 ve Dvoře Králové nad Labem

Redakce / 1.12.2020, Královédvorsko, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Pustili jsme se do asi největší akce, kterou jsme tady ve Dvoře Králové organizovali. Zatím to je veřejné jen tak napolovic, protože v první řadě potřebujeme pro nápad zajistit partnery, kteří akce pomohou financovat. Teprve potom to z rubriky názory přesuneme na titulní stránku portálu a na naše sociální sítě.
U lidí v naše městě, zejména u seniorů a dětí, cítíme značnou absenci společně sdílené kvalitní zábavy. Absenci setkávání a společné radosti. Chtěli bychom tedy třemi koncerty zprostředkovat kulturní zážitek pro tyto skupiny občanů města v období, kdy jsme na společné setkávání všichni zvyklí, a zároveň poděkovat pracovníkům v sociálních zařízeních a školách za vysoké nasazení v jejich současné práci. Rádi bychom aktivovali účastníky k tomu, aby nejen pasivně sledovali, ale i se aktivně zúčastnili zasláním pozdravu či přání. 

První 2 koncerty budou pro obyvatele a zaměstnance Domova důchodců, Pečovatelské služby a Domova sv. Josefa v Žirči. Třetí koncert bude pro děti a učitele, kteří byli a někteří ještě jsou na on-line výuce a dlouho neměli možnost se potkat a ani nyní nemají možnost si ve škole zazpívat. 

1. Jan Smigmator

Jan Smigmator je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, nebo Tony Bennett! Na svých koncertech zpívá i písně zlatého fondu české populární hudby okolo bigbandu Karla Vlacha a interpretů jako byli Rudolf Cortéz, Karel Hála, Yvetta Simonová, či Milan Chladil. S bravurou do repertoáru ale zařazuje i zcela současnou hudbu. Jan Smigmator je ve Dvoře Králové populární díky svým dvou nedávným vystoupením.

Tento koncert se uskuteční v Hankově domě nebo v Domově sv. Josefa v Žirči a dobrovolné příspěvky zaslané diváky budou použity ve prospěch projektu DOMOVENKA, který pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. Termín bude zveřejněn brzy.

2. Nešlapeto 

Hudební skupina Nešlapeto z Pilníkova je známá jako interpret staropražských písniček a šlágrů. Členové mají ve svém repertoáry ale i písničky novější.

Koncert se uskuteční v divadle Hankův dům a dobrovolné příspěvky zaslané diváky budou použity ve prospěch klientů Domova Důchodců a Pečovatelské služby. Termín bude zveřejněn brzy.

Jan Smigmator i skupina Nešlapeto předem poskytnou klientům a pracovníkům všech 3 sociálních zařízení seznam písniček, které mají v repertoáru a klienti a jejich pečovatelé si budou moci vybrat jakoukoliv písničku právě pro sebe. Vždy před danou písničkou interpret řekne, pro koho je písnička určena a do vysílání pustíme i předem pořízené fotografie, nebo krátká videa se vzkazy, či přáními. Při vysílání se rovněž pokusíme propojit společenské místnosti přímo živým vysíláním (řešíme) 


3. Michal Horák

Michal Horák je již ve svém mladém věku ikonou mladší generace (7-12 let). Píše písničky o věcech, které ho baví, doprovází sám sebe na kytaru, klavír, foukačku anebo třeba na heligonku po pradědovi. Lítá ze stylu do stylu, ale hlavní je folk. Vyhrál několik talentových soutěží (např. Czechtalent, Česko Zpívá, Folkový Kvítek). Byl předskokanem Tomáši Klusovi, Chinaski, anebo Pokáčovi na turné. Vydal několik singlů, jejichž počet zhlédnutí se na YouTube pohybuje v řádcích statisíců až miliónů.

Koncert se uskuteční v divadle Hankův dům a dobrovolné příspěvky zaslané diváky budou použity ... ještě řešíme jak :-). Termín bude zveřejněn brzy.

Před koncertem vyzveme děti, aby nám poslaly svoje kreslená, fotografická, či videopřáníčka svým učitelům, nebo i spolužákům, či spolužačkám. I ty budou součástí koncertu a věříme že i Michal Horák na to bude vtipně reagovat.

Pořadí koncertů závisí na volných termínech muzikantů a také na tom, jak budou uvolňována pravidla, aby se ve společenských místnostech zařízení pro seniory mohlo setkat i více, než 6 lidí. V koncertech bychom rádi pokračovali i v příštím roce například koncertem královédvorských muzikantů. 

Charitativní poslání koncertů

Koncerty budou přístupné nejen obyvatelům a pracovníkům v sociálních službách, ale i široké veřejnosti! Vynasnažíme se, aby se ke koncertům připojil nejen celý Dvůr Králové nad Labem, ale i lidé ve velké části Královéhradeckého kraje. K tomu využijeme naši síť FB stránek s celkem 30 000 fanoušky - nejen Královédvorsko, ale i Jaroměřsko, Trutnov, Náchod a další města.
Cílem je vysoká sledovanost - jen tak je šance, že diváci přispějí dobrovolným vstupným na účty uvedených organizací. Že si lidé akci vezmou za svou a stane se charitativní v tom nejlepším slova smyslu. Že se tedy nejen vyberou peníze, ale lidé více poznají obyvatele a pracovníky sociálních služeb. 

PODPORA KONCERTŮ

Pokud jste dočetli až sem, tak předpokládáme, že vás nápad alespoň trochu zaujal. Projekt to je ale zejména finančně náročný a to i přesto, že se nám s umělci podařilo dojednat příznivější ceny. Uvítáme tedy každého, kdo by byl ochotný projekt podpořit. Všechny partnery uvedeme v propagaci akce, zmíníme je v samotných živě vysílaných koncertech a také v článcích, které vzniknout po skončení jednotlivých koncertů i celého projektu. Z koncertů budou uchovány záznamy.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek

Ukázky kapel:Další články Spolek pro Dvorek

 
Vaše komentáře

Přečteno 171x