Spolek pro Dvorek > Akce

Marie Klust: Živá minulost

17.06.2022 09:00 - 14.08.2022 16:00
Stará radnice, nám. TGM Dvůr Králové

Účelem výstavy je apelovat na podstatné lidské hodnoty, recyklaci materiálů, využití a zachování přírodních darů a důležitost historie a víry. Marie Klust se narodila ve Dvoře Králové nad Labem. Od roku 1981 žije v Dánsku, ale do své rodné země se, především v posledních letech, často vrací.
Vstupné: dospělí 50 Kč, snížené vstupné 30 Kč
Pořadatel:
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 16. června od 17 hodin ve výstavní síni na Staré radnici.
Výstavu zahájí emeritní ředitel Krkonošského muzea Jilemnice PhDr. Jan Luštinec.

Kromě vizuální formy, chce zapojit všechny smysly a vystavenými předměty dát návštěvníkům možnost zapojení čichu a hmatu, což může zesílit asociace. Jejím přáním je návštěvníky zavést do světa nostalgie a do jejich nitra.

Při cestování a v přírodě autorka nachází témata, ke kterým má silný vztah a kterým se věnuje v poslední době i profesně, pracuje v Krkonošském národním parku. Prostřednictvím obrazů vyjadřuje své zážitky, zachycuje velikost přírody a její barevné škály, měnící se světlem a ročními obdobími tak rychle, že to mnoho lidí v našem uspěchaném světě pro nedostatek času téměř nevnímá.
Svými pracemi chce iniciovat myšlenky na ochranu přírody, protože koneckonců jsme její součástí.

Datum zveřejnění: 14.06.2022