Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Služby občanům > Lékaři > KORONAVIRUS - informace z regionu

Děti na otevřená koupaliště samy nechodí: ve škole se sice testují, ale do bazénu to nestačí

Redakce / 3.06.2021, Dvůr Králové nad Labem
Vnitřní a venkovní koupaliště se mohla otevřít již v pondělí 31. května. Většina areálů však nemohla takto rychle reagovat na tuto možnost. Pokud však otevřeli, i tak se tam návštěvníci nehrnou ani přes krásné letní počasí.

EDIT: nová opatření platí od 8. června. Jejich znění si můžete přečíst zde.

Lidé se totiž při vstupu budou musí prokázat negativním testem z odběrového centra, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech. 

Jak nám sdělil vedoucí sportovišť v městě Trutnov Mgr. Rada Horák, v areálu koupaliště je v danou chvíli průměrně jen kolem 20 lidí, ačkoliv je voda v bazénu je přihřívána na 24°C. Tak nízkou návštěvnost připisuje právě povinnosti splnění výše vyjmenovaných opatření.

V bazénech a koupalištích platí zároveň limit jednoho člověka na 15 m2 - včetně samotného bazénu. V samotné vodě se dle vyjádření ministr Vojtěcha mohou lidé pohybovat již bez roušky, v samotném areálu však s nutnou ochranou dýchacích cest. Zejména v případě venkovních koupališť je tato podmínka velmi zarážející - na sportovištích již toto opatření neplatí. 

Kde se nechat testovat?

Antigenní testy je možné provést bezplatně maximálně 4× za měsíc a zároveň maximálně 1× za 7 dnů, PCR testy maximálně 2x za měsíc.

Antigenní nebo PCR testy musí být z oficiálního odběrového místa, což je například ve Dvoře Králové městská nemocnice (nutná rezervace - odkazy níže)) nebo Vividus-East (bez rezervace, ale jen v pondělí 6:00 - 10:00 hodin, ve středu 14:00 - 18:00, pátek 6:00 - 10:00 a 15:00-17:00).

V městské nemocnici je nutné se na antigenní testování zaregistrovat na této webové adrese, na bezplatné PCR testy na této webové adrese. V případě PCR testů se ve dvorské nemocnici provádí pouze odběr vzorků, jejich zpracování probíhá v laboratoři trutnovské nemocnice a s výsledky tak nejsou známy na místě.

V Trutnově jsou kromě městské nemocnice k dispozici ještě dvě certifikovaná odběrová místa: na Bojišti hned za hlavní branou (antigenní test ze slin ve všední dny od 7:00 do 20:00 hod.) - a v centru u Jedničky.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mzcr.cz


Související články
Koupaliště i kryté bazény se otevírají, Tyršovo koupaliště v pátek 4. června
Na koupališti již není nutná rouška, stejně jako test jen od vybraných center. Stačí čestné prohlášení
Vaše komentáře

Přečteno 2625x