Vyhledej
Spolek pro Dvorek > Co se děje > společenské akce

Přečtené knihy hledají nové majitele, bazar knih se přesouvá na jaro

Redakce / 9.11.2020, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Nouzové stavy a omezené kulturní možnosti jsou nejlepší dobou pro četbu knih. Jenže ani police knihoven nejsou nafukovací. Není tak divu, že jste se na nás obraceli s tím, jestli se bude konat listopadový Bazar knih, kde lze knihy prodat či darovat.

V sobotu 7. listopadu 2020 se měl konat další ročník Bazaru knih, který měl nejen u čtenářů knih před rokem velký ohlas. Letos měl být doplněný bazarem komiksů a deskových her. Bohužel aktuální situace nám tyto plány zhatila. 

Možnosti knihobudky

Z vašich reakcí víme, že v rámci koronavirových čistek většina z vás uvolnila police knihoven novým knížkám i hrám a čekali jste na tento bazar s tím, že jim dáte šanci na nového majitele. Ptáte se nás na možnosti využít k těmo účelům police První dvorské knihobudky, která je umístěna nad schody lehkoatletického stadionu (bývalá pokladna). Bohužel její kapacita je vhodná pro umístění jednotek publikací. Pro krabice plné knih je skutečně ideální bazar.

Bazar knih na jaře 2021

Vzhledem k současné situaci jsme se domluvili s paní ředitelkou královédvorského gymnázia, že se pokusíme akci přesunout na jarní termín. Budeme doufat, že v novém termínu - 20. března 2021 - se sejdeme v obležení knih a her v prostorách dvorského gymnázia. Těšit se můžete opět i na zajímavé přednášky a deskohraní.

Čtení u knihobudky

Bazar knih je součástí našeho projektu Čtení u knihobudky, který byl podpořen městem v rámci veřejně prospěšných aktivit. Tímto připomínáme samotnou akci Čtení u knihobudky, která probíhala u výše zmíněné knihobudky v pondělí odpoledne - pokud to dovolila situace. Díky finanční podpoře města jsme pořídili sezení na tomto krásném místě i pro náhodné kolemjdoucí, kteří tak objevili nové místo pro čtení i relaxaci přímo v centru města. V příštím roce plánujeme i v této aktivitě pokračovat. 

Pokud byste rádi pomocí této akce poukázali na další veřejný venkovní prostor, který by mohl sloužit pro odpočinek či setkávání, ozvěte se na spolekprodvorek@gmail.com.

Kateřina Sekyrková

Spolek pro Dvorek - inkubátor komunit

Projekt Čtení u knihobudky byl podpořen městem Dvůr Králové Další články Spolek pro Dvorek

Související články
Autorka bestsellerů Kateřina Dubská bude hostem Bazaru kabelek a knih
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Vaše komentáře

Přečteno 576x