Spolek pro Dvorek > Co se děje

Redakce, Tomáš Katschner / 10.03.2015
25. Březen od 19:00

Společenské centrum UFFO, Náměstí Republiky 999 , Trutnov, 54101

Laskavý hudební lepanec na probuzení ze snu: přišel čas holin.

Třicet let na scéně a bratrské trio nepřestává svěže neotřelým způsobem lákat folkrockovými písněmi o tom, jak si tady žijeme. Za decentního doprovodu bratrů Davida a Kryštofa a skvělých muzikantů z ETC… Jejich autor Marek glosuje přítomnost s vůlí a přesvědčením, že slušnost není k zahození, ale spousta lidí to stále nebere do úvahy. Zdvořilé rýpání, příslovečně spiklenecký humor, ale i skepse, kam jsme to pětadvacet let po revoluci dopracovali. Snad každý cituje text skladby Čas holin, jak ale jinak, když z pochodového marše slyšíme trefnost, na jakou myslí nejeden z nás: „Přišel čas holin. Obout si lakýrky si nedovolím. Párek na tácku a víno v plastu. To nám to uteklo, už je to tu zas. Na jiné obutí odteďka smolím. Tenhleten kaučuk je do marastu.“
Album Čas holin patří mezi ta nejlepší a v textech nejpronikavější, jaká Bratři Ebenové natočili: posloucháme laskavý hudební lepanec na probuzení ze snu. Na koncertu ale připomenou i takřka zlidovělé starší skladby, třeba i ty, které dlouho nehráli.
Bude to báječný koncert, o tom není pochyb.